ul. Obornicka 350A, 60-689 Poznań • Otwarte pon-pt 7:00-15:30

aktualności

Jak wybrać betonowe szambo do domu lub na działkę?

5/10/2022

Szamba betonowe są optymalnym wyborem jeśli chodzi o zagospodarowanie ścieków domowych na terenach pozbawionych dostępu do sieci kanalizacyjnej. W tym artykule przedstawiamy kilka ważnych elementów o których należy wiedzieć przed podjęciem decyzji o zakupie szamba tak by uchronić się przed potencjalnymi problemami.

Co powinieneś wiedzieć przed zakupem szamba do domu?

Betonowe zbiorniki na szambo to optymalne rozwiązanie nie tylko dla osób, których miejsce zamieszkania jest pozbawione infrastruktury komunalnej, ale również na działkach rekreacyjnych oraz w domkach letniskowych użytkowanych okazjonalnie.

Właściwie dobrane szambo i poprawnie przeprowadzony montaż całej instalacji kanalizacji zapewni wygodę użytkowania i pozwoli na znaczące ograniczenie kosztów wywozu nieczystości.

Bardzo istotne jest zapewnienie możliwie niskiego kosztu instalacji szamba oraz funkcjonalności przez wiele lat. Podstawowym kryterium przy wyborze zbiornika na szambo powinno być nastawienie na wybór produktu wysokiej jakość, a nie jak najniższa cena.

Jak właściwie dobrać pojemność zbiornika na szambo?

Wybierając zbiornik należy wziąć pod uwagę potrzeby domowników. Podstawowym kryterium, które jednocześnie budzi najwięcej pytań i wątpliwości, jest dobór adekwatnej pojemności zbiornika. Najbardziej sprawdzonym rozwiązaniem, które pozwoli oszacować niezbędną pojemość, jest obserwacja wskazań wodomierza. Regularne odczyty pozwolą ocenić zużycie i na tej podstawie dokonać właściwego wyboru. Warto dodać, że instalacja szamba, którego pojemność nie przekracza 10 m3 wymaga jedynie zgłoszenia, natomiast instalacja większych zbiorników wiąże się z koniecznością spełnienia szeregu wymogów formalnych i uzyskania pozwolenia na budowę. Statystycznie można przyjąć, że szambo o pojemności 10 m3 z powodzeniem pokryje standardowe potrzeby czteroosobowej rodziny. W przypadku działek rekreacyjnych lub sezonowo wykorzystywanych domków letniskowych wystarczający może okazać się zbiornik o mniejszej pojemności.

Gdzie kupić zbiornik na szambo lub deszczówkę, aby nie przepłacić?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów betonowych zbiorników na szambo. Zbiornik można kupić przez internet – korzystając ze sklepów internetowych, portalów ogłoszeniowych czy przez serwisy aukcyjne. Jakim kryterium kierować się podczas dokonywania wyboru?

Kupujący szambo często kierują się niską ceną. Jest to oczywiście bardzo ważne, ale aspekt ten, nie powinien przysłonić pozostałych, równie istotnych kwestii, takich jak jakość, solidność i pozostałe koszty. Dobrym pomysłem jest zapoznanie się z warunkami gwarancji oraz certyfikatami, którymi dysponuje dystrybutor. Sprzedawcy zwykle chętnie udostępniają szczegółowe informacje na temat użytych surowców oraz stosowanych technologii.

Czym kierować się przy wyborze producenta szamba?

Betonowe zbiorniki na szambo mają duże gabaryty i są bardzo ciężkie. Nie oznacza to jednak, że przegląd wyszukiwanie ofert powinniśmy ograniczyć jedynie do własnego miasta i jego okolic. Dystrybutorzy o zasięgu ogólnokrajowym to najczęściej renomowane firmy o długoletnim doświadczeniu. Najlepsi z nich oferują korzystne warunki dostaw własnym transportem, a także preferencyjne ceny montażu. Częstokroć koszt inwestycji w przypadku skorzystania z kompleksowej oferty oddalonego, ale solidnego dystrybutora szamb betonowych nierzadko jest znacząco niższy od skorzystania z małych, lokalnych firm. Korzystając z produktów dużego dostawcy klient ma możliwość zasięgnięcia profesjonalnej porady opartej  na wiedzy i wieloletnim doświadczeniu. Konsultacje i porady fachowców pozwalają na uniknięcie problemów zarówno podczas instalacji, jak i późniejszej eksploatacji zbiornika.

więcej aktualności

Drenaż – rodzaje rur i zastosowanie

Drenaż – rodzaje rur i zastosowanie

Rury drenażowe, wytłaczane z PVC. Produkowane w różnych średnicach, odporniejsze dzięki HDPE, łatwe w montażu. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią rurę drenażową!

Zastosowanie separatora ścieków w myjni samochodowej

Zastosowanie separatora ścieków w myjni samochodowej

Wraz z czyszczeniem samochodów z wodą spływają na ziemię również zanieczyszczenia, takie jak oleje, tłuszcze, detergenty i inne substancje chemiczne, które mogą trafić do kanalizacji deszczowej i zagrażać środowisku. Dobranie wydajnego separatora dla myjni samochodowej może znacznie zmniejszyć wpływ tych zanieczyszczeń na środowisko i zapewnić zgodność z obowiązującymi w Polsce przepisami.

Zalety i wady instalacji wodnej z zastosowaniem rur z tworzywa

Zalety i wady instalacji wodnej z zastosowaniem rur z tworzywa

Wybór materiału do instalacji wodnej zależy od indywidualnych potrzeb, rodzaju instalacji oraz warunków pracy. Każde tworzywo ma swoje unikalne właściwości i ograniczenia, które należy uwzględnić podczas projektowania i montażu systemu wodociągowego lub grzewczego

Nowoczesne systemy studni DIAMIR – dostępne w hurtowni budowlanej w Poznaniu

Nowoczesne systemy studni DIAMIR – dostępne w hurtowni budowlanej w Poznaniu

Studnie DIAMIR są wytwarzane z odpornego i wytrzymałego polipropylenu (PP) za pomocą metody precyzyjnego wtrysku do formy. Dzięki temu procesowi studnie są nie tylko wykonane niezwykle precyzyjnie, ale także zagwarantowana jest powtarzalność produkcji, co ma ogromne znaczenie dla jakości produktów.

więcej aktualności

Drenaż – rodzaje rur i zastosowanie

Drenaż – rodzaje rur i zastosowanie

Rury drenażowe, wytłaczane z PVC. Produkowane w różnych średnicach, odporniejsze dzięki HDPE, łatwe w montażu. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią rurę drenażową!