STREFA WIEDZY

Kręgi betonowe – trwałe, solidne i… bardzo gładkie. Poznaj Bruk-Bet Perfect!

17/11/2023

studnie eko sprzedaż poznań pozbet producent

Najczęściej kręgi betonowe wykorzystywane są przy konstruowaniu różnego rodzaju szamb,  studzienek kanalizacyjnych i wodomierzowych, jak też do budowy wszelakiego rodzaju zbiorników i studni chłonnych. Elementy te stosuje się przede wszystkim w procesie realizacji inwestycji związanych z produkcją i przeróbką instalacji wodno – kanalizacyjnych.

Co się zmienia w konstrukcji kręgów betonowych?

Wszystkie nowoczesne kręgi betonowe zakończane są specjalnymi zamkami, które mają wpływ na szczelność konstrukcji studni. Wybrane modele pozwalają na założenie uszczelki samosmarującej bądź nakładanej na pastę poślizgową, które gwarantują maksymalną szczelność tak skonstruowanego zbiornika. Kręgi betonowe można również łączyć, wykorzystując zaprawę, która umieszczana jest pomiędzy jej elementami. Starsze modele kręgów betonowych nie gwarantowały pełnej szczelności, co wiązało się też przede wszystkim z wyciekami ciągnącymi za sobą zagrożenia sanitarne.

Najnowsze zmiany w technologii studni betonowych

Postęp w obszarze prefabrykatów betonowych i betonowych elementów studni kanalizacyjnych przynosi kolejne nowinki i zmiany. Obecnie zauważalny jest trend produkcji kręgów charakteryzujących się niezwykle gładkimi ściankami przypominającymi wyglądem strukturę betonu architektonicznego. Bardzo często beton architektoniczny można spotkać w nowoczesnych biurowcach na ścianach oraz sufitach jak też na skwerach i ogrodach – z tego materiału wykonane są np. donice, bloczki ogrodzeniowe czy też elementy architektury ogrodowej.

Tutaj dochodzimy do zalet zastosowania wytrzymałego betonu poddanego obróbce w taki sposób, że uzyskuje się gładkie i równe powierzchnie.

Gładkie, równie i perfekcyjne – studnie w systemie PERFECT

Jednym z wiodących producentów tego rodzaju studni betonowych jest firma Bruk-Bet, która wprowadziła na rynek serię studni w systemie PERFECT. Przy produkcji wykorzystywana jest nowatorska technologia wytwarzania monolitycznych elementów dennych studni kanalizacyjnych, wykorzystująca skomputeryzowane metody produkcyjne i właściwości betonu samozagęszczalnego.

To właśnie wspomniany beton samozagęszczalny w dużej odpowiada za efekt betonu architektonicznego.  Jego zastosowanie umożliwia  produkcję dennic o jednorodnej, wysokiej klasie betonu, z dowolną, indywidualną konfiguracją kinety, uwzględniającą ilość przyłączy, ich średnice, wysokości, kąty, spadki, a także rodzaje stosowanych rur.

Dennice jako monolityczny wyrób, wykonane z betonu samozagęszczalnego, doskonale spełniają swoją rolę zarówno dla kanalizacji sanitarnej jak i deszczowej oraz przemysłowej.

W tym miejscu warto powiedzieć więcej o charakterystyce studni Bruk-Bet PERFECT.

Cechy i parametry studni PERFECT

  • Studnie znajdują zastosowanie na potrzeby kanalizacji ściekowej oraz deszczowej.
  • Studnie mogą zostać w pełni dostosowane do wymagań projektowych i są dostępne w najwyższej jakości po 24 godz. od zamówienia.
  • Pełna personalizacja wyrobu – ilość, średnica, pochylenie i kąt przyłączy rur, a także wysokość dolotów, mogą zostać dowolnie zdefiniowane.
  • Monolityczna konstrukcja odlewu z formy. Zapewnia to jednolitą jakość betonu w całej objętości wyrobu (np.: C40/50, C60/75).
  • Pełna dowolność w wyborze przyłączy – do rur betonowych, żelbetowych, kamionkowych, PVC, PE-HD, PU, żeliwnych itd.

Sprawdzony dostawca kręgów betonowych w Poznaniu i całej Polsce

Jeśli zastanawiasz się gdzie zamówić studnie kanalizacyjne i kręgi betonowe zapraszamy do kontaktu. Zapewniamy dostawę bezpośrednio na plac budowy w całym kraju oraz dbamy o zapewnienie szerokiej dostępności towaru od ręki oraz bardzo atrakcyjnych cen.

więcej aktualności

Wiercenie i kucie w kręgach betonowych – na zamówienie w Poznaniu

Wiercenie i kucie w kręgach betonowych – na zamówienie w Poznaniu

Jeżeli poszukują Państwo dostawcy kręgów betonowych dopasowanych do danego projektu – wg zdefinowanej specyfikacji, wymiarów, charakterystyki, klasy betonu bądź też o mniejszych czy większych wywierconych otworach w wyznaczonych przez zamawiającemu miejscach zachęcamy do bezpośredniego kontaktu.

ul. Obornicka 350A, 60-689 Poznań

}

Pon - Pt w godz. 7:00 - 15:30

GRUPA PRZYBYSZEWSCY Sp. z o.o.

KRS: 0000829890 | NIP: 9721306774

PKO BP S.A. 69 1020 4027 0000 1602 1748 1592

+48 61 825 35 25

+48 661 22 33 20

biuro@przybyszewscy.com.pl

5,0 21 reviews

oferta

► Studnie betonowe

► Studnie PVC

► SZAMBA I ZBIORNIKI

► Prefabrykaty betonowe

► Infrastruktura drogowa

► Prefabrykaty

► Rury

► System drenarski

► Separatory

► ROZWIĄZANIA INŻYNIERYJNE

► Akcesoria

► Wiercenie w betonie

Oceń na w Google

Polityka prywatności

Sprawdź również:

napisz do nas

Copyright © 2023 POZBET Poznań | All rights reserved.